Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı himayesinde 18 Nisan-11 Haziran 2024 tarihleri arasında iki ayrı akademi düzenlenecek.

Düzenlenen "Edebiyat Akademisi" ve "Şehir-Kültür Akademisi" sayesinde öğretmenler, hem Tokat'ın kültürel hazineleriyle hem de ülkenin önde gelen edebiyatçıları, şairleri ve akademisyenleriyle buluşma fırsatı yakalayacak.

Akademiler kapsamında, Tokat'taki yaşayan insan hikayelerine ortak olunacak. Ayrıca öğretmenler, Türkiye'nin önde gelen isimlerinden alacakları eğitimlerle mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak.

Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

''Millî Eğitim Bakanlığı himayesinde yürütülen Öğretmen Akademileri kapsamında ilimizde 18 Nisan- 11 Haziran 2024 tarihleri arasında “Edebiyat Akademisi” ve “Şehir-Kültür Akademisi”nde öğretmenlerimiz hem Tokat’ın yaşayan insan hazinelerinin hikâyelerine ortak oluyor hem de Türkiye’nin önde gelen şair, yazar ve akademisyenleriyle buluşuyor, kendilerine değer katıyor. ''

Tokat'ta Toplu Taşımada Değişiklik: Halk Otobüsleri Güzergah ve Sefer Saatleri Güncellendi Tokat'ta Toplu Taşımada Değişiklik: Halk Otobüsleri Güzergah ve Sefer Saatleri Güncellendi

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)