Google Keşfet Korku İklimini Şiddetlendiriyor! İşte Algoritmalardan Kurtulmanın En Etkili Yolları Google Keşfet Korku İklimini Şiddetlendiriyor! İşte Algoritmalardan Kurtulmanın En Etkili Yolları

Seminerler sonunda yapılan belge töreninde konuşan Tokat İl Müftüsü Esat Yapıcı, hutbenin önemine değinerek toplumun aydınlatılması ve ahlaki değerlerin geliştirilmesi için önemli bir araç olduğunu söyledi.
İl Müftüsü Esat Yapıcı, günümüzde toplumun imamlardan ve din görevlilerinden çok fazla beklentisi olduğunu sözlerine ekledi ve; “Eskiden imamlardan sadece namaz kıldırmaları beklenirdi. Ama şimdi ahlakın dejenere olduğu bu zamanda toplum bizden çok daha fazlasını bekliyor. Cami ile bağlantısı olmayan vatandaşlar bile bize gelip dua etmemizi ve çocuklarına yardımcı olmamızı istiyor. Bulunduğumuz zaman diliminde toplumun bizden beklentisi daha çoktur” dedi.
Seminerde, Uzman Vaiz İlhan Çakır ve Uzman İmam Hatip Abdullah Öztürk tarafından “İrşat Yöntemi Olarak Hutbe ve Hatiplik”, “Hutbe Çeşitleri ve Adabı”, “Türkçeyi Kullanma ve Güzel Konuşma Becerisi”, “Ses ve Nefes Kullanımı”, “Hatibin Temel Nitelikleri”, “Hutbe Sunumunda Yapılan Yaygın Hatalar”, “Hutbe ile İlgili Fıkhi Konular” ve “Hutbe Uygulamaları ve Değerlendirilmesi” gibi konularda sunumlar yapıldı.
Seminere 3 grup halinde toplam 47 din görevlisi katıldı. İki hafta süre boyunca devam eden seminer sonunda katılımcılara belge verildi.

Kaynak: DHA