Zile'nin Geleneksel Lezzeti: Zile Leblebisi Zile'nin Geleneksel Lezzeti: Zile Leblebisi

“Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edilen Günebakan’da 40 ev, 15 ahır, 7 samanlık, 7 depo ve 1 cami afet alanı içerisinde yer alıyor. Bölge tamamen boşaltılırken bir yandan da devletin tüm imkânlarıyla yaralar sarılmaya devam ediyor. 
Tokat İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü ekipleri bölgede ulaşım sorununu gidermek amacıyla yeni ve güvenli yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Çalışma kapsamında bölgede 1600 metre uzunluğunda 8 metre genişliğinde yeni yol çalışması tamamlanıyor.
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu bölgede inceleme yaparak, İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü tarafından bölgede devam eden çalışmalara ilişkin şunları söyledi:
Vali Numan Hatipoğlu “Ulaşım anlamında Tokat İl Özel İdaresi ekiplerimiz gerekli çalışmayı devam ettiriyorlar. Yaklaşık 1.600 metrelik bir alanda 8 metre genişliğinde yeni yol çalışması yapıyorlar, onu da en kısa zamanda gerçekleştireceğiz. Yakın bir süreç içerisinde de havaların ısınmasıyla birlikte de yolu kilit taş park haline getireceğiz. Köy içi ulaşımda daha rahat bir oluşum olması için çalışmalarımız devam ediyor. Devletimizin tüm imkânları ile vatandaşımızın yanındayız.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)