Tokat’ta Akreditasyon Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı Tokat’ta Akreditasyon Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşen panele Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Demirtürk, Üniversite Hastanemi Başhekimi Prof. Dr. Erkan Gökçe, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Funda Demirtürk yapmış olduğu konuşmada organ bağışı ile ilgili detaylı bilgileri dinleyicilerle paylaştı. Demirtürk konuşmasında “Organ bağışı, reşit bir bireyin bilinçli bir şekilde ve özgür iradesiyle organlarının bir veya birkaçını başka hastaların tedavisinde kullanılmak amacıyla bağışlaması olarak tanımlanmaktadır” ifadelerine yer verdi. Her yıl nakil için on binlerce hastanın beklediğini ve nakil işlemi gerçekleşemediği için binlerce hastanın hayatını kaybettiğini belirten Dekanımız konunun oldukça hassas ve önemli olduğunu söyledi. Demirtürk, programa katkılarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Akabinde panele geçildi. Panelde Üniversitemiz öğretim üyeleri tarafından organ bağışı ve organ naklinin koordinasyonu, beyin ölümü, organ bağışı ve korku, organ bağışı ve medya konularında detaylı bilgiler aktarıldı. Kısa film gösterisi sonrasında program son buldu.