“Okul Kantinlerine Dair Özel Hijyen Kuralları Yönetmeliği" gereğince Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim ve öğretim kurumları bünyesindeki yemekhane, kantin, kafeterya, büfe, çay ocağı vb. gıda işletmesi çalışanlarına ilgili mevzuat, gıda güvenilirliği ve hijyen konularında eğitim düzenlenmiştir.

Bu kapsamda 16.11.2023 tarihinde verilen eğitimde konu uzmanları tarafından, Okul Kantinleri Özel Hijyen Yönetmeliği kapsamında belirtilen özel hijyen şartları, satışa ve tüketime sunulan gıdaların güvenilirliği ve kontrolüne ilişkin usul ve esasları hakkında katılımcılara bilgi verildi. Ayrıca konu ile ilgili olarak 5996 sayılı mevzuat, Bilim Kurulu kararına uygun olarak okul kantinlerinde satılması ve satılmaması gereken gıdalar, gıda hijyeni ve gıda israfı konularına yer verildi.

Tokat’ta Diriliş Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı Tokat’ta Diriliş Camii’nin Temeli Dualarla Atıldı

Turhal İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol Görevlilerinin hazırlamış olduğu sunumların ardından işletmelerde sıklıkla karşılaşılan sorunlara ve işletme personelinin sorularına yer verilerek toplantı sonlandırıldı.