TUBİTAK Samsun Bölge Müdürü Prof. Dr. Yıldıray Topcu yapmış olduğu konuşmada yarışmanın 12 farklı alanda yapıldığını belirterek ödül kazanan projelerin belirlendiğini söyledi. Topcu, TÜBİTAK’ın düzenlemiş olduğu bu proje yarışmalarının temel amacının, gençlerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik etmek olduğunu, yarışma sonunda verilen ödüllerin, bu sürecin “amacı” değil, gençlerimizi bilimsel çalışma yapmaya motive eden bir araç olduğunu ifade etti. TOPCU, “Bir projeyi başından sonuna kadar yürütmek ve bölge sergisine seçilmiş olmak, siz gençler için büyük bir başarıdır. Bu başarınızdan dolayı sizleri gönülden kutluyorum. Sizlere destek veren danışman öğretmenlerimiz ve velilerimize teşekkür ediyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Rektör Yılmaz yapmış olduğu konuşmada, TÜBİTAK'ın Liseler Arası Araştırma Projeleri Bölge Yarışması'nın bu yıl Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleşmesinden dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirtti. Rektör, her bir projede, genç araştırmacılarımızın özveri ve kararlılık gösterdiğini ifade ederek yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi gönülden kutladığını söyledi. Rektörümüz konuşmasını, “Sevgili gençler, bugün aldığınız ödüller sizi hayatta ve bilim yolunda bir adım öne taşıyor. Sizler, bu ülkenin geleceğini inşa edecek bir nesil olarak, hiç şüphem yok ki daha büyük hedeflere doğru ilerlemeye devam edeceksiniz. Son olarak, başta emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve destek veren kurumlara şükranlarımı sunuyorum ve tüm katılımcılara başarılar diliyorum” diyerek konuşmasını sonlandırdı.
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu yapmış olduğu konuşmada, Tokat’ın bilimsel mirasından bahsetti. Vali Hatipoğlu konuşmasında, gençlerin heyecanını gördükçe geleceğe olan umudunun da daha fazla arttığını söyledi. Gençlerin dinamizminin her türlü takdirin üzerinde olduğunu ifade eden Valimiz bu dinamizm ve heyecanın muazzam eserler ortaya çıkaracağını belirtti. Öğrencilerin çalışmalarının hayatları boyunca devam etmesi gerektiğini söyleyen Valimiz başarısızlıkların başarıya giden yol olduğu belirtti. Gençlerin durmadan çalışması gerektiğini kaydetti. Öğrencileri ve rehber öğretmenleri kutlayan Valimiz programın düzenlenmesinde emeği olanlara ve Rektörümüze teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Protokol konuşmaları sonrasında öğrencilerin ödül törenine geçildi. 12 kategoride yarışan projeler arasından birinci, ikinci ve üçüncü olan proje sahibi öğrencilere Tokat Valisi, TOGÜ Rektörü, Rektör yardımcıları ve İl Milli Eğitim Müdürü tarafından başarı belgeleri takdim edildi. Ödül töreni programı toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

İçişleri Bakanlığı 1608 Sözleşmeli Personel Alımı: Tokat'a 5 Personel Alınacak İçişleri Bakanlığı 1608 Sözleşmeli Personel Alımı: Tokat'a 5 Personel Alınacak

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)