Osmaniye Belediyesi Nikah Salonunda düzenlenen engelleri birlikte aşalım temalı tekerlekli sandalye dağıtım programına, Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelli Yaşlı ve Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Yusuf Çelebi, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelli ve Yaşlı Şube Müdürü Eyyup Yıldız, 7 Ocak Engelliler Spor Kulübü Derneği Başkanı Derviş Arslan, engelli bireyler ve aileleri katıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Osmaniye Belediyesinin katkılarıyla temin edilen manuel tekerlekli sandalye, akülü sandalye, yürüteç ve baston türü medikal malzemeler, ihtiyaç sahibi engelli bireylere dağıtımı yapıldı.

Başkan Özyiğit, projelerini Eğitim Maratonu’nda anlattı Başkan Özyiğit, projelerini Eğitim Maratonu’nda anlattı

BAŞKAN ÇENET: SEVGİNİN HER ENGELİ AŞABİLECEĞİNİ BİLİYORUZ

Osmaniye Belediye Başkanı İbrahim Çenet, konuşmasında, “Gaziantep’in hayırseverliği, yardımseverliği biliyoruz. Bugün burada da bizim engelli kardeşlerimize sundukları imkânlar bunu bir kez daha gösteriyor. Bizler, sevginin her engeli aşacağını biliyoruz” dedi.

ENGELLİLER MASASI HAYIRLI OLSUN

Başkan İbrahim Çenet, Osmaniye Belediyesi Hizmet Binasında bir rahatlıkla ulaşılabilecek noktada engelliler masasının hazırlandığını belirterek, “Engelli kardeşlerimiz, Osmaniye Belediyemize geldiğinizde kat kat, daire daire işini takip etmek yerine engelliler masamıza müracaat ettiğinde bütün işlerinizi adınıza takip edecek bir birim oluşturduk. Bizler bunu göreve geldiğimizde ifade etmiştik. Onun için ben Engelliler Masasının hayırlı olmasını diliyor.” İfadelerini kullandı.

DEPREMZEDERELE ÜCRETSİZ ORTEZ - PROTEZ DESTEĞİ

Yusuf Çelebi ise son zamanlarda yaşanan depremin yüzyılın depremi olduğunu ve 11 ilin etkilendiğini belirtti. Çelebi, “Deprem, aramıza engelli yeni bireyler kattı ve Osmaniye'miz de depremi yaşayan illerimizin içerisindeydi. Türkiye Sakatlar Konfederasyonumuzun hedef kitlesi engelli bireylerdir. Depremin ardından, ne yapabiliriz diye bir çalışma yapmak zorunda kaldık, yaparken de paydaşlarımız oldu ve hemen temin edilen medikal malzemeleri Gaziantep’e getirdik. Bu malzemeleri oluşturduğumuz lojistik merkezinden deprem bölgelerine dağıtımını yaptık. Bu yetmedi, güzel bir kaynak bulduk ve yine iş birliği içerisinde protez merkezi kurduk. Depremlerde kişinin hem canını hem malını kaybettiğini görüyoruz. O yüzden ücretsiz ortez - protez kol bacak ihtiyacı olan kardeşlerimize yardımcı olduk. Terör gazilerimiz ve kazalarda kol ve bacakları ampude olan depremlerde uzuvlarını kaybeden kardeşlerimizin protezlerini şuan Gaziantep’te kurduğumuz merkezimizde yapmaya devam ediyoruz.”dedi.

Kaynak: DHA