Öztürk, "Bölümümden birincilikle mezun oldum. Gençlik ve Spor Bakanlığı’na memur olarak atandım. Engelli personel alım sayısı çok yüksek olmadığı için normal KPSS’den girip 85 puanla atandım. Yüzde 80 engel oranına sahibim. Hem engelli hem de bölüm birincisi olarak mezun olmanın gururunu yaşıyorum. Çünkü bu benim için paha biçilmez bir durum" dedi. Konya’nın Karapınar ilçesinde akraba evliliği yapan Aysel-Cemil Öztürk çiftinin 3 çocuklarından 2'si bedensel engelli olarak doğdu. Anne ve babasının desteğiyle liseyi bitiren Osman Öztürk, 2018 yılanda Aksaray Üniversitesi'ni kazandı. Öztürk, Aksaray Fen Edebiyat Fakültesi'nde Sosyoloji Bölümü'nü birincilikle bitirip, 2023 yılında girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) 85 puan alarak Aksaray Gençlik Spor İl Müdürlüğüne memur olarak atandı.

'AİLEM SAYESİNDE OKUDUM'

MSB: Yunanistan'a Geçmeye Çalışan 5'i Terör Örgütü Mensubu 9 Kişi Yakalandı MSB: Yunanistan'a Geçmeye Çalışan 5'i Terör Örgütü Mensubu 9 Kişi Yakalandı

Ailesinin desteği sayesinde eğitimini tamamlayıp, KPSS’ye hazırlandığını söyleyen Öztürk, "Zorluklarla büyüdüm. Birçok ameliyat geçirdim. Konya’da el ve ayaklarımdan ameliyatlar oldum. Okulumuzda uyumsal anlamda problemler yaşadım. Hem fiziki hem psikolojik çok zorluk yaşadım. Lise eğitimimi 2 farklı lisede tamamladım. Ailem sayesinde 1 sene dershaneye gittim. Sonra Aksaray Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü'nü kazandım. 2023 yılında ise bölümümden birincilikle mezun oldum. Sonra Gençlik ve Spor Bakanlığına memur olarak atandım” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA