Çanakkale Orman Bölge Müdürü Enver Demirci, Orman Bölge Müdürlüğü'nün Dardanos Yerleşkesi'nde basın toplantısı düzenledi. Toplantıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Demirci, kentte 16 Temmuz ve 22 Ağustos'ta meydana gelen orman yangınları sonrası yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi. Demirci, 16 Temmuz ve 22 Ağustos tarihlerinde çıkan 2 büyük yangında toplamda 3 bin 890 hektar alanın zarar gördüğünü söyleyerek, "Orman köylerinde hayvan zararı, arıcıların zararı oldu.

Mersin'de Ruhsatsız Silah Ve Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleştirildi Mersin'de Ruhsatsız Silah Ve Uyuşturucu Operasyonu Gerçekleştirildi

Bununla ilgili bir çalışma başlattık. Orman köyünde oturup, köyün nüfusuna kayıtlı olan, hak edenlerin tespitleri yapıldı. 14 büyükbaş hayvan, 106 küçükbaş hayvan, 160 arı kovanı için 1 milyon 415 bin 700 liralık zarar söz konusu. Hibe olarak, zarar gören vatandaşların zararını en kısa sürede karşılayacağız. Kızılkeçili yangını sonrası 20, Damyeri yangını sonrası 40 kilometre yeniden yol yaptık. 5 dozer, 5 ekskavatör arazide çalışma halinde.