Muratpaşa Belediyesi'nin Antalya Badminton Antalya Temsilciliği ile bu yıl 7'nci kez düzenlediği, 150 sporcunun yarışacağı Geleneksel Veteranlar Badminton Şenliği 30 Haziran'a kadar sürecek. Müsabakada Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen veteranların yanı sıra Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Moldova, Ukrayna, Gürcistan, Bulgaristan ve Vietnam'dan da sporcular yer alıyor.

EN YAŞLI BADMİNTON OYUNCUSU

Türkiye'nin en yaşlı badminton oyuncusu Mehmet Yavaş, yarışmaya Bursa'dan katıldı. Uludağ Üniversitesi emekli öğretim üyesi olan 76 yaşındaki Yavaş, ileri yaş grubuna hitap eden sporların azalmasından duyduğu üzüntüyü belirterek, "Ülkemizde özellikle veteranlara yönelik sporların azalması neredeyse 35 yaş üzeri sporcuların yok olmasına neden oluyor" dedi. Yavaş, Muratpaşa Belediyesi'nin veteranlara yönelik sporlara ön ayak olmasından mutluluk duyduğunu anlattı ve bu konuda tüm belediyelerin duyarlı olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Erbaaspor'dan Yeni Transfer: Mehmet Bilgin Kadroya Katıldı Erbaaspor'dan Yeni Transfer: Mehmet Bilgin Kadroya Katıldı

"VETERAN SPORCULAR İÇİN ÇOK KIYMETLİ"

Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Zehra Certel, her yıl yapılan badminton şenliğinde Türkiye'nin bir çok yerinden gelen arkadaşlarıyla buluşma fırsatı bulduklarını, maçlarda eğlenceli anlar geçirdiklerini aktardı. Akdeniz Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde beden eğitimi öğretmenliği yapan, aynı zamanda Certel'in de eski öğrencisi olan Sinan Rusuk ise, bu tür organizasyonların kendilerine motivasyon sağladığını ifade ederek, "Çok keyifli, böyle organizasyonlar biz sporcular için özellikle de veteran sporcular için çok kıymetli" diye konuştu.

Kaynak: DHA