7 kaçak göçmen ve 2 polis memurunun tedavileri ise devam ediyor. Olay, dün saat 03.00 sularında Van-Hakkâri kara yolunun Kurubaş mevkisindeki Kaymakamlık çeşmesi yakınında meydana geldi.

U19 Kadın Milli Futbol Takımı, Hazırlık Maçında Estonya'yı Mağlup Etti U19 Kadın Milli Futbol Takımı, Hazırlık Maçında Estonya'yı Mağlup Etti

Geri Gönderme Merkezi'nde bulunan kaçak göçmenler, güvenlik görevlileri nezaretinde Gaziantep'e götürülmek üzere yol çıktı. Kaçak göçmenlerin içerisinde bulunduğu midibüs, sürücüsünün virajda direksiyon hâkimiyetini kaybetmesiyle şarampole yuvarlandı. Olayda 7 polis, 2 şoför ve 26 kaçak göçmen olmak üzere toplam 35 kişi yaralandı. Yaralılar, ihbarla olay yerine gelen AFAD, UMKE, itfaiye ve 112 sağlık ekipleri tarafından araçtan çıkarılıp, yapılan ilk müdahalenin ardından Van Bölge Eğitim Araştırma ve Yüzüncü Yıl Üniversitesi Dursun Odabaşı Tıp Merkezi’ne götürelerek tedaviye alındı.

35 yaralıdan 5 göçmen  hayatını yitirirken, 21 yaralı ise ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Her iki hastanede tedavisi devam eden 7 kaçak göçmen ve 2 polis memurunun ise sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.