Vali Numan Hatipoğlu'nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı Vali Numan Hatipoğlu'nun 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Mesajı

85 yıldır her 10 Kasım’da aynı hüznü yaşamakta, Mustafa Kemal ruhunu canlı tutmak için aynı bilinci tazelemekteyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’dan başlattığı Kurtuluş Mücadelesinde milletçe yanında olmaktan onur duyduğumuz bir lider ve bir kahramandır. "Varlığını Türk varlığına armağan etmiş" büyük bir vatansever ve milletine adanmış yüce bir ruhtur.

Cumhuriyet ve devamında atılan büyük adımlarla ülkemizi muasır medeniyetlerin üzerine çıkarma hedefiyle aydınlık bir çağ yaşamamızı sağlamış; aynı ülküyle yeni yüzyılda yolumuzu aydınlatmıştır. Bu vasıflarıyla fikir ve kabuller dünyamızın yol göstericisidir. Ortak değerimiz ve ilham kaynağımız olan; 85 yıldır yokluğuna alışamadığımız Büyük Atatürk’ü bu 10 Kasım’da da emanetine sahip çıkma sözünde durarak ve onu çok daha iyi anlayarak saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz. Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere onun şahsında silah arkadaşlarını bu kutsal topraklar üzerinde bizlere bağımsız ve hür yaşama onurunu kazandıran bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum. Ruhu şad olsun” ifadelerine yer verdi.