Tutuklanan Şükrü Yıldız’ın ifadesinde “Kim olduğunu anlamadığım kişiler evimin çatısına ve duvarına taş atıyordu. Dışarı çıkıp ateş ettim. Amacım korkutmaktı” dedi. Olay, 13 Eylül’de Yomra Kayabaşı Mahallesi Soğuksu Küme Evleri mevkisinde meydana geldi.  Şükrü Yıldız, arazi anlaşmazlığı sebebiyle husumetli olduğu üvey kardeşi Osman İğci ve onun eşi Necla İğci'yi kendi evinin yakınında tabancayla vurdu.

Kamyonun Çarptığı Kadın Hayatını Kaybetti Kamyonun Çarptığı Kadın Hayatını Kaybetti

Necla-Osman İğci çifti, olay yerinde hayatını yitirdi.  Savcılık incelemesinin ardından İğci çiftinin cenazeleri, otopsi için Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderdi.  Ölen 2 çocuk sahibi çift, Yomra` da toprağa verildi.

TUTUKLANDI

Gözaltına alınan Şükrü Yıldız ise tutuklandı.  Şükrü Yıldız’ın jandarmaya verdiği ifadesi ortaya çıktı.

Arazi meselesi kaynaklı üvey kardeşi ile aralarında daha önce açılan davanın sürdüğünü anlatan Şükrü Yıldız, “Evde oturuyordum. Kim olduğunu anlamadığım kişiler evimin çatısına ve duvarına taş atıyordu. Sinirlerim bozuldu, bağırma sesi de duydum. Dışarı çıkıp, yaklaşık 50 metreden, yaşlılıktan kaynaklı iyi göremediğim için kim olduğunu anlamadığım ve taş atanlara silahla ateş ettim. Kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum. Amacım taşların bize zarar vermemesi ve onları korkutmaktı. Olay sonrası eşim koşarak yanıma gelerek ‘Ne yapıyorsun vurdun onları’ dedi. Eve dönerek silahı odamdaki çekmeye koydum ve teslim olmaya gidiyorum diyerek evden çıktım" dediği belirtildi.