Tokat Havalimanında düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. 164 hacı adayı telbiye, dua ve sevinç gözyaşlarıyla kutsal topraklara uğurlandı.

Hacı adaylarına seslenen Tokat İl Müftüsü Esat Yapıcı“ Kafilelerimizde toplam 164 hacı adayımız var. Hacı adaylarımız ve siz değerli yakınları heyecanla, yıllardır hac vazifesine kavuşmayı beklediniz. Allah sağlıkla, afiyetle gidip gelmeyi nasip eylesin inşallah. Hac yolculuğu bambaşka bir yolculuktur. Peygamber Efendimiz (s.a.s.)’e gidiyorsunuz. Ne mutlu sizlere. Sizin yerinizde olmak isteyen milyonlarca, milyarlarca insan var. Haccınız mebrur olsun. Yolunuz açık olsun. Bizleri ve Gazze’yi de dualarınızda unutmayın. Gazze’de binlerce kişi katlediliyor, o kardeşlerimiz ve tüm mazlumlar için de dua ediniz” dedi.

Tokat'ta Acemi Kasaplar Hastanelere Koştu Tokat'ta Acemi Kasaplar Hastanelere Koştu

Daha sonra Kafile Başkanı Niksar İlçe Müftüsü İlhami Şahin tarafından yapılan dua ile hacı adayları Mekke’ye gitmek üzere uğurlandılar. Hacı adaylarına, 2 kafile başkanı, 4 erkek din görevlisi ve 2 kadın irşat görevlisi rehberlik ve refakat edecek.

Uğurlama töreninde aileleriyle vedalaşan hacı adayları, duygu dolu anlar yaşadı. Yıllarca kutsal topraklara gitmek için beklediklerini belirten hacı adayları, ilk defa kutsal toprakları görecekleri için heyecanlı ve mutlu olduklarını söyledi.

Programa İl Müftüsü Esat Yapıcı, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Alpat, İl Müftü Yardımcısı Nuri Tapan, Niksar İlçe Müftüsü İlhami Şahin, Hac Umre Şube Müdürü Yusuf Yalçınkaya, hacı adayları ve yakınları katıldı.

Kaynak: Bülten