Tokat Kuru Soğanda Dördüncü, Buğdayda 14'üncü: İşte Tokat'ın Tarım ve Hayvancılık İstatistikleri Tokat Kuru Soğanda Dördüncü, Buğdayda 14'üncü: İşte Tokat'ın Tarım ve Hayvancılık İstatistikleri

Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü, tarihi Gülbahar Hatun İmareti’nde 11 Ayın Sultanı, Ramazan ayı boyunca her gün 400 kişiye iftar vererek 532 yıl öncesine dayanan bir gelenek yaşatılacak.
2. Bayezid tarafından 1492 yılında annesi adına yaptırılan ve şehirdeki en önemli 'Hanım Sultan Vakfı' olma özelliği taşıyan Gülbahar Hatun İmareti, 532 yıl aradan sonra asli fonksiyonuna uygun bir şekilde yeniden hayırseverlerin katkılarıyla iftar sofralarını kuruyor. Tokat Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından tekrardan faaliyete geçirilen Gülbahar Hatun İmareti'nde Ramazan boyunca her gün 400 kişiye iftar verilecek. Ayrıca Ramazan ayı sonrasında ise ihtiyaç sahiplerine günlük bin kişilik sıcak yemek ikramında bulunulacak.
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, 'Tokat'ımızda çok değerli eserler var. Bunlardan birini aslına uygun olarak vakf edenin hedefine uygun olarak tekrar ihya ediyoruz. Bu anlamda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum'' dedi.

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)