15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Milli İrade Salonunda düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Mücahit Eğri, Prof. Dr. Rasim Koçyiğit, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Şenocak, Sanatçı Hasan Kaçan, Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KIR, Tokat İl Kültür ve Turizm Müdürü Abdi Dölek, personelimiz ve öğrenciler katıldı.

Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada, öğrenciyi merkeze alan bir anlayış geliştirdiklerini ifade etti. YILDIRIM, öğrencinin kendi öğrenmesini kendisinin yapılandırması anlayışı ile kısa film yarışması düzenlendiğini belirtti. İdealist olmaya çokça önem verdiklerini ifade eden Yıldırım, Sanatçı Hasan Kaçan’ın gelecek yıl bir eğitim programı ile öğrencilere sinema hakkında eğitim vereceğini söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Yılmaz yapmış olduğu konuşmada, Üniversite olarak eğitim öğretimin yanı sıra sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlere büyük önem verdiklerini ifade etti. Sanatın eğitim sürecindeki önemine işaret eden Rektörümüz öğrencilerimizin kendi düşünce ve duygu dünyasındaki eğitim anlayışlarını kısa filmlerle göstereceklerini belirtti. Katkılarından dolayı kendilerine teşekkür etti. Sanatçı Hasan Kaçan’a ve emeği olan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından dereceye giren filmlerin gösterimleri yapıldı. Sonrasından ise ilk beşe giren filmler açıklandı. “Ödev” adlı film birinci, “İdeal Öğretmen” adlı film ikinci, “Düşüncelerin Tonu” filmi üçüncü, “İdeal Öğretmeni Ararken” filmi dördüncü, “Yaşayan Öğretmen” filmi ise beşinci oldu. Sonrasında dereceye giren filmlerin proje ekibine ödülleri takdim edildi.

Ak Parti Tokat Belediyesi Meclis Üyesi Adayları kimler? Ak Parti Tokat Belediyesi Meclis Üyesi Adayları kimler?

Ödül töreni Sanatçı Hasan Kaçan’ın söyleşisiyle devam etti. Kaçan, yarışmaya katılan tüm eserlerin birinci olduğunu ifade ederek sinemada imge konusu hakkında düşüncelerini paylaştı. İnsanların kavramlarla düşündüğünü ancak kelimelerle konuştuğunu belirten KAÇAN, sinemada perdenin karşısında imgelerin konuştuğunu söyledi. Yapılan her işin özgün olması gerektiğine vurgu yapan KAÇAN teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Rektörümüz Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Sanatçı Hasan Kaçan’a katılımlarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek hediye ve plaket takdiminde bulundu.

Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)

Editör: Muhammed Özkan