Tokat İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Müdürü Orhan Şahin, İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri ve İlçe Müdürleri katıldı. Bitkisel ve hayvansal Üretimle ilgili Şube ve ilçe müdürlüklerinin birlikteliği ve koordinasyonun sağlanması, sorunların giderilmesi ve verimliliğin artırılması amacıyla yapılan toplantıya İl Tarım ve Orman Müdürü Orhan Şahin başkanlık etti.

Toplantıda 2024 yılı ilk 6 ayı ile ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi. 2024 yılı tarım sezonunda İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlükleri olarak (Bakanlığımız, İl Özel İdaresi ve DOKAP ve TULİP Kapsamında) gerçekleştirilen projeler ile ilgili bilgiler ve projelerin gerçekleşme durumları, 2024 yılında çiftçilerimize ve İlimize sağlanan Ekonomik destekler, uygulanan Tarımsal ve Hayvansal Desteklemeler, Aşılama - Küpeleme, Kontrol ve Denetim Hizmetleri, Kırsal Kalkınma Yatırımları, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı, Tarımsal Altyapı ve Arazi değerlendirme, Çayır, Mera ve yem Bitkileri, İdari ve Mali işler, tasarruf tedbirleri, Eğitim ve Yayım faaliyetleri vb. görev alanımıza giren konulara ait uygulamalarda karşılaşılan sorunlar görüşüldü.

Başkan Yazıcıoğlu: “Tokat’ta Toplu Ulaşımda Değişim Başladı” Başkan Yazıcıoğlu: “Tokat’ta Toplu Ulaşımda Değişim Başladı”

Toplantıda Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdürü Dr. Salih ÇELİK tarafından Hayvan Sağlığı faaliyetleri ile ilgili sunum yapıldı.

Ayrıca 2024 yılında İlimizde uygulanacak ve uygulanması düşünülen projeler ve çalışmalar hakkında bilgiler verildi. İlçe ve Şube Müdürlüklerince talep ve istekler iletildi.

Dilek ve temennilerden dinlenmesini müteakip toplantı sona erdi.

Kaynak: Bülten