Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ne Yeni Bölüm Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'ne Yeni Bölüm

 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, üniversitenin 32. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Prof. Dr. Yılmaz, mesajında üniversitenin başarı ve gelişim öykülerine tanıklık etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Rektör Yılmaz yaptığı açıklamalarda: "Üniversitemizin değerli akademisyenleri, çalışanları, öğrencileri, mezunları, mensupları ve tüm paydaşlarımız; 3 Temmuz 1992 tarihinde kurulan üniversitemizin 32 yıllık başarı ve gelişim öykülerine tanıklık etmekten büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum." diyen Yılmaz,  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin 17 fakülte, 13 meslek yüksekokulu, 3 yüksekokulu ve 1 lisansüstü eğitim enstitüsü ile sürekli olarak başarı grafiğini yükselttiğini belirtti.

Yılmaz, "Üniversitemiz, kurulduğu günden bu yana nitelikli akademik kadrosu ile eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve toplumsal katkı alanlarında, toplumun ihtiyaç duyduğu diğer sosyal sorumluluk projelerine kayıtsız kalmamış ve bu alanlardaki ihtiyaçları karşılamak amacıyla bilimsel eserler ve projeler üreten yenilikçi bir üniversite olma yolunda ilerlemiştir." ifadelerini kullandı.

 Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin modern ve evrensel nitelikleriyle şehir, bölge ve ülke insanının yaşam kalitesini artırmayı hedeflediğini vurgulayan Yılmaz, "Üniversitemiz, bilim, teknoloji, sanat ve spor alanlarında, eğitim, araştırma ve projelerle evrensel bilgi ve kültür birikimine katkı sağlayan ve toplumsal ihtiyaçları öngörerek yaratıcı ve yenilikçi çözümler üreten bir vizyona sahiptir. Bu doğrultuda, üniversitemiz ülkemizin sosyokültürel ve ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak girişimci ve yenilikçi bireyler yetiştirmeye devam etmektedir." İfadelerine yer verdi.

Kaynak: Bülten