Çorlu ve Ergene ilçelerinde TEM Otoyolu'ndaki dinlenme tesislerinde hırsızlık, gasp ve yağma ile mola veren araçların camlarının kırılıp içerisindeki para ve kıymetli eşya hırsızlıkları yaşandı.

Eyüpsultan’da Telefona Gelen Mesaja Bakan Sürücü Otomobiliyle Takla Attı Eyüpsultan’da Telefona Gelen Mesaja Bakan Sürücü Otomobiliyle Takla Attı

İl Jandarma Komutanlığı Suç Araştırma Timi'nin (JASAT) yaptığı çalışmada, şüphelilerin sahte ve çalıntı plakalı araçlarla olayları gerçekleştirdikleri belirlendi. Şüphelilerin kimliklerini de belirleyen jandarma, E.E.'yi İstanbul'da yakaladı. Gasp, yağma, cinsel taciz, uyuşturucu madde ticareti, kasten yaralama, mala zarar verme suçlarından 41 ayrı suç kaydı bulunan E.E., jandarmadaki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Daha sonra İstanbul'da yakalanan diğer şüpheli S.E.'nin de hırsızlık, yağma, konut dokunulmazlığını ihlal, kasten yaralama, mala zarar verme suçlarından 52 ayrı suç kaydı olduğu belirlendi. Tekirdağ'a getirilen S.E. de çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Editör: Şaban Konyar