Tokat’ta merkezi Sulusaray ilçesi olan ilk deprem dün saat 18.11’de 5.6 büyüklüğünde yaşandı. Ardından 4, 4.4 ve 4.1 büyüklüğünde olmak üzere 3 deprem daha meydana geldi. Yaşanan depremler sonrası ilçede bulunan bazı mahallelerde su kesildi. Evlerinde ve ahırlarında su olmayanlar, ilçede bulunan çeşmelerden bidonlarla su taşıdı. Ahırları yıkılanlar hayvanları için dışarıda yer yaparken, ilçe halkı gece dışarda bekledi.

Vatandaş yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi:"Hayvanlarımız depremden dolayı mağdur kaldığından çeşmeden su götürüyoruz. Gördüğünüz gibi yapacak bir şeyimiz de yok. Depremden sonra suyumuz kesildi. Hayvanlarımıza bu şekilde bakıyoruz. Birkaç tane hayvanımız enkazda kalmıştı onları kurtardık. Komşularımızın yanına sığındık. Hem hayvanlarımıza su taşıyoruz hem millete hizmet etmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

Niksar’da Üretim Ve Standardizasyon Eğitimi Yapıldı Niksar’da Üretim Ve Standardizasyon Eğitimi Yapıldı

ÖĞRENCİLER İÇİN ÇADIR KURULDU

Deprem sonrası Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi tarafından geceyi yurt binaları dışında geçirmek isteyen öğrenciler için çadırlar kuruldu. Öğrenciler, kampüste merkezi yemekhane önünde kurulan çadıra girerken, uyku tulumları da dağıtıldı.

Muhabir: Hüsamettin Akçay Kelkit Gazetesi (Özel)