Körfez ilçesi Yeni Yalı Mahallesi'nde oturan Reşat Özdemir, muhtarlık seçimlerinde oy kullanmak için ikametini aynı ilçenin kırsal Sevindikli Mahallesi'ndeki evine taşımak istedi. Özdemir, İlçe Nüfus Müdürlüğü'ne gidip, ikamet değişikliği başvurusu yaptı. Ancak Özdemir'in kendisine ait ve kimsenin yaşamadığı evde, 7 kişinin ikamet ettiğinin gözüktüğü ortaya çıktı. İkamet kaydı gözüken kişilerin, İstanbul Sultanbeyli'den kayıtlarını Özdemir'in evine aldırdıkları belirlendi. Reşat Özdemir, Nüfus Müdürlüğü ve İlçe Seçim Kurulu'na itiraz dilekçesi verip kayıtları sildirdi. Özdemir'in oğlu Kadir Özdemir, daha sonra Körfez Adliyesi'ne giderek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

'SENİN EVDE BAŞKALARI GÖRÜNÜYOR DEDİ'

Fahiş Hesap Çıkartıp, Senet İmzalatan Mekan Sahiplerine Operasyon; 9 Gözaltı Fahiş Hesap Çıkartıp, Senet İmzalatan Mekan Sahiplerine Operasyon; 9 Gözaltı

Reşat Özdemir, bir muhtar adayının, oy sayısını artırmak için boş olan evini sahte ikametle doldurtmuş olabileceğini iddia ederek, "Köyde yapmış olduğum eve ikametimi almak için nüfus dairesine gittim. Yanıma yanlışlıkla 2'nci ayın faturasını almışım, nüfus dairesi bu faturayı kabul etmedi. 'En geç 2 aylık fatura olması lazım' denildi. Tekrar su idaresine giderek 2'nci faturayı çıkarttırdım. Tekrar gittiğimde görevli kişi, 'Ağabey, senin evde başkaları görünüyor' dedi. 'Nasıl görünüyor, benden fatura istiyorsunuz, bu adamları buraya nasıl kaydettiniz? Bunları buradan düşün' dedim. O da bana 'Onları düştüm' dedi" diye konuştu.

İkametinde görünen kişilerin kayıtlarını düşürmek için yaptıklarını anlatan Özdemir, "Gidip askıdaki listeye baktım. Resimlerini çekip nüfus müdürlüğüne gittim. 'Müdürüm, bunları düşürdük dediler, düşürmemişsiniz bunlar çoğalmış' dedim. O da bana 'Bunları biz yapamayız, ilçe seçim kurulu yapar' dedi. İlçe seçim kuruluna gittim. Onlar da bana 'Biz yapamayız, nüfus müdürlüğü yapar' dediler. Ben de 'Nüfus müdürlüğü sana gönderiyor, sen de nüfus müdürlüğüne gönderiyorsun' dedim. Bana, 'Sen de yapamazsın bu işi' dediler. Kimin yapacağını sorduğumda 'Seçime giren siyasi partiler bu işi yapacak' diye söylendi. Siyasi partilere verdim. Siyasi partiler de bunu ilçe seçim kuruluna gönderdi" dedi.

Editör: Şaban Konyar