Ukrayna’nın güneyindeki Odessa kentinde 2 Mart’ta Rusya’nın ‘Shahed’ İHA’larıyla düzenlediği saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 12’ye ulaştı. Ukrayna Acil Durumlar Servisi, yaşamını yitirenler arasında 5 çocuğun da bulunduğunu açıkladı. Ayrıca, 5 kişinin de enkazdan kurtarıldığı ifade edildi. Servisten dün yapılan açıklamada, “Rusya Federasyonu'nun sivil binayı vurduğu bölgede acil durum ve kurtarma çalışmaları yaklaşık iki gün sürdü. Çalışmalar tamamlandı” denildi.

Amerika'dan Geldiler, Niksar Belediye Başkanı'nı Ziyaret Ettiler Amerika'dan Geldiler, Niksar Belediye Başkanı'nı Ziyaret Ettiler

ZELENSKİ: YANIT SERT OLMALI

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rusya’nın eylemlerine yanıt verilmesi ve bu yanıtın sert olması gerektiğini ifade ederek, “Bu hafta itibarıyla Rus teröristler toplamda 400'e yakın güdümlü bomba, 50'den fazla Shahed insansız hava aracı ve 40'tan fazla füze kullandı. Avrupa'da hiçbir ülke böylesi bir baskı ve kötülüğe tek başına karşı koyamazdı. Tüm liderler ve uluslararası örgütler Rusya'nın eylemlerine karşılık vermelidir. Bu yanıt sert olmalıdır. Putin barış istemiyor, o sadece savaş ve ölüm istiyor. Kimi öldürdüğü umurunda değil. Asıl amacı yok etmek. Önce Ukrayna'yı ve Ukraynalıları, daha sonra sizi, sevgili ortaklar” dedi.

Kaynak: DHA