Sahte para örneklerini göstererek satıcılara bilgi veren polis ekipleri, bayram boyunca kurban pazarlarında görev yapacak. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Bahçelievler Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı'nda satıcı ve alıcılara yönelik bilgilendirme yaptı. Sahte para, dolandırıcılık, tırnakçılık ve yankesicilikle ilgili uyarılarda bulunan ekipler, bilgi broşürü de dağıttı. Polis ekipleri Kurban Bayramı boyunca olumsuz durumların yaşanmaması için kurban pazarlarında görev yapacak.

Dilan'ı Öldüren Babasına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemi Dilan'ı Öldüren Babasına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemi

"ÖNLEYİCİ GÖREVİMİZİ YAPIYORUZ"

İstanbul'daki her kurban pazarına gitmeye çalıştıklarını dile getiren Komiser Cihan Ateş, "Özellikle kurban satış dönemlerinde İstanbul’da kurulan her pazar alanında olmaya çalışıyoruz. Olmamızın nedeni de bizim aslında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak önleyici görevimizi yapıyoruz. Buraya gelerek vatandaşlarımıza sahte parayı anlatıyoruz, tırnakçılık konusunu anlatıyoruz, tantana konusunu anlatıyoruz ki herhangi bir suç oluşmasın. Genelde de İstanbul’daki her kurban pazarına gitmeye çalışıyoruz. Her vatandaşımıza bu konuyu aktarmaya çalışıyoruz ve olumlu dönüşler de alıyoruz" dedi.

Kaynak: DHA