Beşiktaş'ta Taksimetre Açmak İstemedi; Müşterileri Araçtan İndirdi Beşiktaş'ta Taksimetre Açmak İstemedi; Müşterileri Araçtan İndirdi

İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mehdi Mıhçı getirilirken, tutuksuz sanık Mahmut Kaplan katılmadı. Duruşmada sanık avukatları da hazır bulundu.

Duruşmada tercüman aracılığıyla savunma yapan sanık Mehdi Mıhçı, "2014 yılında PKK'ya katıldım. Katıldıktan sonra hiçbir şekilde savunma yönünde tecrübem olmadığı için örgüt beni savaş meydanlarına göndermedi. Bir süre sonra da PKK'dan normal hayatıma dönmeyi istedim. Bu sebeple 2015 yılının sonunda Irak'a geçiş yaptım. 2022 yılına kadar orada yaşadım ve çalıştım. Sonra Türkiye'ye dönme kararı aldım ancak pasaport ve kimliğim yoktu. Kaçakçılardan kimlik temin ettim ve İstanbul'a geldim. Daha önce hiç İstanbul'a gelmemem sebebiyle Irak'tan Ali isimli arkadaşımdan daha önce İstanbul'da yaşadığı için yardım istedim. O da bana Mahmut'un iş adresini verdi. Mahmut da bana bir pansiyon ismi verdi. Mahmut ile olan tanışmam bu şekildedir, bunun dışında kendisini tanımam. Söylendiği gibi herhangi bir eylem için İstanbul'a gelmedim, 9 yıl önce örgüte katıldığım için benim cezalandırılmam isteniyor" dedi. Son sözü sorulan sanık Mıhçı, tahliyesini talep etti.

Editör: Şaban Konyar