Erbaa İŞKUR İlçe Müdürü Erol Demirbaş, engelli ve eski hükümlü vatandaşlar için hibe desteği başvuruları başladığı bildirdi. Bu hibe programı, kendi işini kurmak isteyen engellilere ve eski hükümlülere büyük fırsatlar sunuyor. Peki İŞKUR hibe desteğine nasıl başvurulacak? Hibe desteği ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

Erbaa İŞKUR İlçe Müdürü Erol Demirbaş, engelli ve eski hükümlü vatandaşlar için hibe desteği başvuruları başladığı bildirdi. Bu hibe programı, kendi işini kurmak isteyen engellilere ve eski hükümlülere büyük fırsatlar sunuyor. Peki İŞKUR hibe desteğine nasıl başvurulacak? Hibe desteği ne kadar oldu? İşte ayrıntılar...

İŞKUR, eski hükümlü ve engelli girişimcileri desteklemek amacıyla hibe programını genişletti. Erbaa İŞKUR İlçe Müdürü Erol Demirbaş tarafından gazetemize yapılan açıklamaya göre, hibe desteği miktarları artırıldı ve başvuru süreçleri hakkında önemli bilgiler verildi.

Erbaa İŞKUR İlçe Müdürü Erol Demirbaş, engelli ve eski hükümlü hibe desteği başvurularının başladığını duyurdu. Peki İŞKUR hibe desteğine başvurulacak?

Mayıs Ayı Personel Toplantısı Gerçekleştirildi Mayıs Ayı Personel Toplantısı Gerçekleştirildi

BAŞVURULAR BAŞLADI

Erbaa İŞKUR İlçe Müdürü Erol Demirbaş, kendi işini kurmak isteyen engelli girişimcilere yönelik hibe desteğini 150 bin liradan 400 bin liraya, kendi işini kurmak isteyen eski hükümlü girişimcilere yönelik hibe desteğinin ise 110 bin liradan 300 bin liraya, korumalı işyeri projelerinde kuruluş sermayesi desteğini ise 150 bin liradan 500 bin liraya yükseltildiğini açıkladı.

İlçe Müdürü Erol Demirbaş, "Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezalarında, engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu, işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve engelliler ile eski hükümlülerin kendi işini kurmaları için hazırlanan projeler desteklenmektedir. Kendi işini kurmak isteyen engelliler proje başvurularını, 7 Haziran'a kadar E-Devlet üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir. Engellilere yönelik çalışma yapan sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları projelerini hazırlayıp 7 Haziran 2024 mesai saati sona erene kadar Erbaa Çalışma ve İş Kurumu İlçe Müdürlüğü'ne elden veya posta yoluyla teslim edebilirler. Aynı zamanda kendi işinin patronu olmak isteyen eski hükümlüler projelerini belirtilen tarihe kadar Adalet Bakanlığı'nın ilgili birimleri aracılığıyla Erbaa Çalışma ve İş Kurumu İlçe Müdürlüğümüze iletmesi gereklidir" dedi.

Muhabir: Murat Berber