İstanbullular 'On bir Ayın Sultanı' Ramazan'ın ilk teravih namazı için Sultanahmet Cami'ne akın etti. Ramazan ayının ilk teravih namazı için yüzlerce vatandaş Sultanahmet Cami'ne gitti. Yatsı ezanının okunması ile birlikte ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı. Teravih namazı için Sultanahmet Camisi'ne gelen Adem Can Kebapçı, "Ramazanın ilk günü olduğu için ilk teravihe gelelim dedik.

O yüzden Sultan Ahmet’e geldik arkadaşımla beraber, bu güzel günde burada olmak istedik" dedi. Mahmut Raşit İnce ise, "Elhamdülillah Ramazan’a kavuştuk. Ramazanı zaten nasıl geçirirsen tüm yılı o şekilde geçiriyorsun, ondan dolayı bu Ramazanı güzel geçirme umudu ile bekliyorduk geldi. İnşallah güzel geçireceğiz, ihlaslı takva bir şekilde. Tüm ümmete bir uyanış vesilesi olsun inşallah. Rabbim hepimize bunun hissini yaşamayı nasip eylesin" şeklinde konuştu.

DİYARBAKIR’DA İLK TERAVİHTE CAMİLER DOLDU

Diyarbakır'da ramazan ayının ilk teravih namazında vatandaşlar camileri doldurdu.

TBMM'de 23 Nisan Özel Oturumu TBMM'de 23 Nisan Özel Oturumu

Diyarbakır’da ramazan ayının ilk teravih namazında vatandaşlar çoğunlukla Sur ilçesinde bulunan tarihi camileri tercih etti. Yatsı namazının ardından İslam aleminin 5’inci Harem-i Şerif’i olarak kabul edilen tarihi Ulucami’ye gelen cemaat ilk teravih namazı için saf tuttu. Ulucami İmamı Hidayet Yılmaz, ramazan ayının hayırlı olması temennisinde bulunarak, teravih namazını kıldırdı.

Kaynak: DHA