Tokat Uzmanlarından Yerel Üretim Konusunda 7 Önemli Öneri Tokat Uzmanlarından Yerel Üretim Konusunda 7 Önemli Öneri

Tokat’ta bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirilen tanıtım toplantısına, Vali Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı, kaymakamlar, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve protokol mensupları katıldı.
Şehrin ve projenin tanıtım sunumunun ardından TOGÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Ulusal Ajans Başkanı İlker Astarcı açılış konuşmaları yaptı.
Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, yaptığı konuşmada, “Tokat, Anadolu’da Türklerin kurduğu en eski şehirlerden birisi. Diğer şehirlerin birçoğu geçmişteki medeniyetlerin üzerine kurulmuş ama Tokat’ı bizzat biz inşa etmişiz. Dolayısıyla da, geçmişindeki birçok anıyı okuduğumuzda çok güzel örneklerin yaşandığı bir coğrafyadayız. Biz şehirlerin de aynı zamanda insanlara, ruh ve hayatiyet verdiğine inanıyoruz. Dolayısıyla da bu anlayışın ortaya koyulması gerekiyor. Her kuruluşumuzun, kurumumuzun, sivil toplum örgütlerimizin bu projemize canla başla katkıda bulunacağına inancım tamdır” dedi.
Protokol konuşmaları sonrasında “Huzur Şehri Tokat” projesinin protokolü imzalandı.
Portekiz ve Romanya’nın da ortaklığında yürütülen Tokat'ın yaşam kalitesini artırmak için çok yönlü ve bir çok paydaşlı bir çalışma sürecine sahip olan projede, insanların ahlaki değerler konusunda farkındalıklarını artırarak ve şehir yaşamını geliştirerek, sağlıktan eğitime, altyapıdan çevre düzenlemesine kadar, kentsel trafik sorunları da dahil olmak üzere küçük dokunuşlarla büyük etkileşimler oluşturarak; sakin, nazik ve kibar bir toplum olan Tokat’ımızın daha fazla bu özelliği ile uyumlu ve yaşanabilir huzurlu bir kentsel ortamın oluşturulması amaçlanıyor.

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)