Olay, saat 06.45 sıralarında Zafer Mahallesi Deniz Gezmiş Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, henüz plakası belirlenemeyen bir panelvan araçla gelen şüpheliler, park halindeki TIR'ın arkasında durdu.

Panelvan araçtan inen yüzleri maskeli iki şüpheli, park halindeki TIR'ın arka kapılarının kilidini kırdı. Bu sırada 59 AC 085 plakalı TIR'ın sürücüsü Abdullah Coruk şüphelileri fark etti.

Coruk'un, TIR'ın farlarını yakmasıyla şüpheliler olay yerinden kaçtı. Olay anı park halindeki TIR'ın araç içi kamerasına yansıdı.

"LAMBALARIMI YAKTIM, TEDİRGİN OLUP KAÇTILAR"
Görgü tanığı Abdullah Coruk, "Park halinde beklerken önümdeki araca bir panelvan yanaştı. Yanaşırken bu arkadaşların hırsız olduğu belliydi zaten, üzerlerinde maskeleri vardı. Ben de ne oluyor derken uyandım bu arada sese. Arkadaşlar aracın kilidini patlattılar, sonra kapağı açıp içerideki mala baktılar.

'Hasar Tespit Çalışmaları Pazar Bugün Tamamlanacak' 'Hasar Tespit Çalışmaları Pazar Bugün Tamamlanacak'

O arada ben de uyanınca lambalarımı yaktım, tedirgin oldular kaçıp gittiler. Olay anında TIR'ımdaki kamera kayıttaydı. Bir şey çalmadılar, lambaları yakınca tedirgin oldular. Araçlarında plaka da yoktu. Daha önce de başıma geldi böyle şeyler ondan sonra zaten kamera koydum aracıma." diye konuştu.

Kaynak: DHA