Akçaburgaz Mahallesi Halil Fahri Ormanlı Caddesi'nde dün saat 04.20 sıralarında bir elektrik dağıtım şirketi enerji sorunu olduğu yönünde ihbar aldı. İhbarı değerlendiren elektrik dağıtım şirket ekipleri arızayı tespit etmek için 09.00 sıralarında çalışmalara başladı. Farklı noktalarda arıza tespiti yapan ekipler, çalışma alanını genişletti. Uzun süredir elektrik kesintisi olan caddede bazı esnaflar kepenk açamadı. Et ve süt ürünleri satan esnaf, ürünlerinin bozulduğunu dile getirdi. Öte yandan çevre sakinleri elektrik kesintisi nedeniyle evlerinin soğuduğunu vurgulayarak çözüm beklediklerini söyledi. Zararı olan esnaf mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor. Çalışmaların devam ettiğini söyleyen elektrik dağıtım şirketi abonelere başka bir trafo üzerinden enerji verilmesi için çalışma başlattığını açıkladı.

Sulusaray'a Erbaa'dan Sosyal Destek Sulusaray'a Erbaa'dan Sosyal Destek

"YAKLAŞIK 500 BİN LİRALIK ET ÜRÜNLERİMİZ ZİYAN OLDU"

Elektrik kesintisi olan caddede kasap dükkanı işleten Selçuk Özer, "İki gündür bizim elektriklerimiz yok. Depolarda yaklaşık 500 bin liralık et ürünlerimiz ziyan oldu. Yaklaşık iki gündür elektrik verilmiyor. Telefon açtığımızda bizimle ilgilenen kimse yok. Elektriklerin gideceğine dair bir bilgi veren yok. Ramazan ayında iki gündür işletmemiz kapalı. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz" dedi.

"KEPENGİ KIRDIM"

Elektrik kesintisi nedeniyle kepenkleri açamadığını vurgulayan esnaf Fethi Gökmen, "Kepengi kırdım. Ben burayı açmasam yarın ne yapacağım, nasıl kira ödeyeceğim" dedi.

"YETKİLİ BULAMIYORUZ"

Mahalle esnafı Nesim Asyan ise, "Yetkili bulamıyoruz bize doğru dürüst bir cevap da vermiyorlar. Ben bir vatandaşım şef bana diyor ki usta kablolar nereden geçiyor biliyor musunuz böyle bir mantık var mı ya. Sanki burası dağ başıdır, İstanbul'un göbeğindeyiz" şeklinde konuştu.

Kaynak: DHA