Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kaldırım ve yürüyüş yollarına yeni düzenleme getirdi. Bunun yanı sıra Erbaa’da vatandaşların yürümesi için dizayn edilen ancak Erbaa'nın birçok yerinde araç ve tezgâhların işgali altında kalan kaldırımlar, bu düzenlemeden Erbaa da nasibini alacak mı?

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, dış mekânda yayaların yürüyerek hareket edeceği alanlar olan cadde ve sokaklar ile millet bahçeleri, parklar ve rekreasyon alanlarındaki yürüyüş yollarının projelendirme ve yapımına ilişkin kuralları belirledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, yaya yolları, kaldırımlar ve yürüyüş yollarının tasarım kalitesinin artırılmasına yönelik yürüttüğü mevzuat çalışmasını tamamladı.

Erbaa’da Gençlerle Has Oda Sohbetleri Başladı Erbaa’da Gençlerle Has Oda Sohbetleri Başladı

ERBAA’DA KALDIRIM İŞGALİ KALDIĞI YERDEN DEVAM!

Erbaa’da kaldırım işgali yıllardır devam ediyor. Vatandaşların yürümesi için dizayn edilen kaldırımlar, Erbaa'nın birçok yerinde araç ve tezgâhların işgali altında kalırken, vatandaşlar belediye tarafından denetim yapılmasını istiyor.

“ERBAA'DAKİ KALDIRIMLAR HALA AYNI”

Kaldırımın yüksekliği 15 santimetreyi geçemeyecek. En dar sokaklarda bile kaldırımın genişliği en az 1,5 metre olacağı şeklinde açıklanan karar sonrası birçok Erbaalı vatandaş, sosyal medya hesabında “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, kaldırım ve yürüyüş yollarına yeni düzenleme getirdi. Buna göre; kaldırımın yüksekliği 15 santimetreyi geçemeyecek. En dar sokaklarda bile kaldırımın genişliği en az 1,5 metre olacak. Erbaa'daki kaldırımlar hala aynı” şeklinde yorumlarda bulundu.