Erbaa’da Yarın Hangi Mahallede Elektrik Kesintisi Var Erbaa’da Yarın Hangi Mahallede Elektrik Kesintisi Var

Erbaa Doğa Yürüyüş Kulübü üyeleri Cumhuriyetin 99’uncu yılı sebebiyle 99 kişiyle yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşe Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl, Kızılay gönüllüleri, Gençlik Merkezi gönüllüleri ile toplam 99 kişi katıldı. Katılımcılar Küçük Yayla'da belirlenen 9 kilometrelik parkurda Türk bayrakları ile yürüdü.

Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Erbaa Doğa ve Yürüyüş Kulübünün organizasyonuna katıldıklarını ifade eden Erbaa Belediye Başkanı Ertuğrul Karagöl "Organizasyonda emeği olan Doğa ve Yürüyüş kulübümüze teşekkür ediyorum. Cumhuriyetimizin 99’uncu yılında her Pazar yapılan yürüyüşü Cumhuriyet Bayramı vesilesiyle 99 kişiyle 99’uncu yılımızı kutlamak için yürüyeceğiz. Biz bunu farkındalık haline getirip Doğa ve Yürüyüş Kulübümüzle beraber Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkma noktasında farkındalık yaratmak için bu yürüyüşü düzenliyoruz. Bizlere bu mirası bırakan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e silah arkadaşlarına, gazilerimize, şehitlerimize minnettar olduğumuzu tekrar ifade ediyoruz" dedi.

Cumhuriyetin 99’uncu yılına özel 99 kişiyle 9 kilometrelik bir yürüyüş gerçekleştirdiklerini ifade eden Erbaa Doğa ve Yürüyüş Kulübü yöneticisi Erkan Yazıcı “Erbaa Doğa Yürüyüş Kulübü olarak 5 yıldır Tokat, Amasya, Ordu illerimizin güzel coğrafyasında, muhteşem manzara eşliğinde her Pazar günü kulübümüz üyeleriyle beraber yürüyüş yapıyoruz. Ancak Cumhuriyet Bayramının Cumartesi gününe denk gelmesinden dolayı yürüyüşümüzü bugün organize ettik. Cumhuriyet coşkusunu doğada ve yürüyüşte yaşamak istedik. Biz her yaştan, her meslekten oluşmuş bir kulübüz. Biz doğa bilinci, çevreyi koruma bilinci adına gençlerimize, çocuklarımıza örnek olduğumuzu biliyoruz. Yine çevreyi koruyarak sağlıklı yaşamı gençlerimize örnek bir vatandaş olma örneğini göstermiş oluyoruz" diye konuştu.