Erbaa hayvan pazarında Alıcı ve satıcılar arasında çetin pazarlıklar yaşanırken, kurban pazarındaki yoğunluğun son günlere doğru daha da artması bekleniyor. Satıcılar kurbanlık fiyatlarının düşük kaldığını söylese de, vatandaşlara göre fiyatlar geçen seneye oranla yüksek. Kurban Bayramı'na 1 hafta kala kurban pazarlarında yoğunluk yaşanmaya başladı. Erbaa Belediyesi Kurban Satış ve Kesim Alanı'nda bayramdan önceki son haftaiçinde yoğunluk artmaya devam ediyor. Kurbanlık almak için gelenler fiyatların pahalılığından yakınırken satıcılar ise fiyatların normal seviyede olduğunu ifade etti.

Kurban Bayramına Özel, İç Pilavlı Tavuk But Sarma Nasıl Yapılır? Kurban Bayramına Özel, İç Pilavlı Tavuk But Sarma Nasıl Yapılır?

İlçede bulunan canlı hayvan pazarına yurdun çeşitli bölgelerinden getirilen kurbanlıklar, alıcılarını bekliyor.  Kurbanlık satan Osman Başara, "Pazar bu aralar sakin ama bir iki güne canlılık olur diye düşünüyorum." dedi.  Besici Yusuf Bakır ise kurbanlık satışlarının bayrama son bir iki gün kala da hızlanacağını belirtti. 

Pazarda zaman zaman sıkı pazarlıkların yaşandığı gözlendi. 

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)