Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Her 9 Öğrenciden Biri Yabancı Uyruklu Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nde Her 9 Öğrenciden Biri Yabancı Uyruklu

Kaza, sabah saatlerinde Yenişehir ilçesi Yenişehir Mahallesi Ali Emiri Caddesi 3'üncü Sokak'ta meydana geldi. Cahit A. idaresindeki 21 HO 1040 plakalı şehir içi yolcu minibüsü, sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 34 BVY 613 plakalı kapalı kasa minibüsle çarpıştı.

Çarpmanın etkisiyle kapalı kasa minibüs, önce park halindeki otomobile ardından da bir lokantanın duvarına çarptı. Şehir içi yolcu minibüsündeki 3'ü ağır 8 kişi yaralandı. İhbarla kaza yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralılar ilk müdahalelerinin ardından ambulansla kentteki hastanelere kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

Diyarbakır'da şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüs ile kapalı kasa minibüsün çarpıştığı, 3'ü ağır 8 kişinin yaralandığı kaza, güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Ali Emiri Caddesi 3'üncü Sokak'ta Cahit A. idaresindeki 21 HO 1040 plakalı şehir içi yolcu minibüsü, sağından gelerek aniden sola dönüş yapan isteyen 34 BVY 613 plakalı kapalı kasa minibüse çarpıyor. Daha sonra kontrolden çıkan kapalı kasa minibüs, lokantanın duvarı ile park halindeki otomobile çarparak duruyor.

Kaynak: DHA