B.Y,  yakalanıp gözaltına alınırken, Yunus Yılmaz  ise tedavisi bittikten sonra taburcu edildi. Olay, saat 11.00 sularında Dicle Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi binasında yaşandı.

Rus Barış Güçlerinden Karabağ’daki Sivillere 190 Ton İnsani Yardım Rus Barış Güçlerinden Karabağ’daki Sivillere 190 Ton İnsani Yardım

Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Yunus Yılmaz, odasında eski kız öğrencisi B.Y. tarafından bıçaklı saldırıya uğradı. Başından yaralanan Yılmaz, üniversitenin tıp fakültesine götürüldü. B.Y. de üniversitenin güvenlik görevlileri tarafından binadan çıkmadan yakalanarak polise teslim edildi.

‘ONUN YÜZÜNDEN DİSİPLİN CEZASI ALDIM’

Gözaltına alınan B.Y. ifadesinde, Doç. Dr. Yunus Yılmaz’ın eski öğrencisi olduğunu, o dönem kendisine sürekli ‘geri zekâlı’ diye hitap ettiğini, arkadaşlarının kendisine böyle hitap etmeye başladığını, onun yüzünden disiplin cezası aldığını ileri sürerek, psikolojinin bozulduğunu ve bu sebeple bıçakladığını söylediği öğrenildi. B.Y.’nin emniyetteki işlemleri devam ederken, Yunus Yılmaz tedavisinin ardından taburcu edildi.