Bir haftalık programda ilçe belediye ziyaretlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan atölye ve etkinliklere katılan gençler, İzmir'in tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı buldu. Almanya Bremen'den gençler, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İzmir'e geldi. Program boyunca İzmir'de çeşitli etkinlik ve atölyelere katılan Bremenli gençler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ı da makamında ziyaret etti. İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bremen ortaklığında yapılan Kardeş Kentler Birliği projesi, Bremen ve İzmirli gençleri buluşturdu. Bremen Senato Şansölyeliği'nin finansal sorumluluğunu üstlendiği projeyle 10 kişilik Bremen heyeti İzmir'e geldi. Yarın sona erecek program boyunca çeşitli etkinlik ve atölyelere de katılan gençler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Bremen Senato Şanşölyeliği Bremen-İzmir Kardeş Kent İlişkileri Koordinatörü Abdulmuhsin Daş ve Bremen Senato Şanşölyeliği Bremen-İzmir Kardeş Kent İlişkileri Gönüllüsü Ferhat Orhun Uyar Başkan Tugay'a plaket takdim etti.

KENTİ DE GEZDİLER

Bir haftalık programda ilçe belediye ziyaretlerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşlarıyla yapılan atölye ve etkinliklere katılan gençler, İzmir'in tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı buldu. Tarihi Saat Kulesi ve Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nı gezen Bremenli gençler, İzmir'i çok beğendiklerini ifade etti. Bremen heyetinde yer alan gençlerden Fabio Fangmann, "Burada olmaktan çok mutluyum. Atmosfer güzel ve insanlar dost canlısı. Misafirperverlikten çok hoşlandım. İzmir Büyükşehir Belediyesi Genç İzmir ekibinin Bornova'da bulunan gençlik yerleşkesi çok hoşuma gitti, oradan tüm İzmir manzarasını seyrettim. Yerleşkede yapılan atölyeler de beni çok etkiledi" dedi. Milena Langholf ise "İzmir gerçekten çok güzel bir şehir. Burada geçirdiğimiz zamandan çok keyif aldık. Birçok farklı politikacıyla bir araya geldik ve çok güzel işler yaptık. İzmir'deki gençlerin siyasi katılım konusunda aktif olduğunu görerek onlardan bir şeyler öğrenmeye çalıştık. İzmir kozmopolit bir yer. Bunun gençler üzerindeki etkisi çok büyük. Gençlerin İzmir'de iyi bir konuma sahip olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.

Kamyonla Çarpışan Kamyonetin Sürücüsü Öldü Kamyonla Çarpışan Kamyonetin Sürücüsü Öldü

'İZMİRLİ GENÇLER BREMEN'İ ZİYARET EDECEK'

Bremenli gençlere, program boyunca İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik Çalışmaları Şube Müdürlüğü görevlileri ve Türk gençler eşlik etti. Şube müdürlüğünde görevli Cenk Öz, "Gençler hem kültür hem de politika konusunda İzmir'de yapılan işleri yerinde gördü. Buradaki ve Bremen'deki gençlerin yaptığı işleri karşılıklı olarak öğrenip deneyim paylaşımında bulundular. Bremenli gençler İzmir'i çok beğendi. Misafirperverlikle karşılaştıklarını söylediler. Proje kapsamında önümüzdeki yıl Türkiye'den gençler Bremen'i ziyaret edecek" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA