Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretler sonrasına basın mensupları ile bir araya geldi. Makamında gazetecilere açıklama yapan Başkan Eroğlu, Ankara’da gerçekleştirilen ziyaretlerle açıklamada bulundu. TOKİ Başkanlığında görüşemeler gerçekleştirdiklerini söylen Başkan Eroğlu, "20 gündür temas halindeyiz. Belki haberiniz olmadı 10 gün önce TOKİ ekipleri Tokat’a gelerek bizim ekiplerimizler çalışmalara başladılar. Bu çalışmaların akabinde TOKİ Başkanlığımıza milletvekillerimizle birlikte ziyarette bulunduk. TOKİ’yle Tokat’ta şehrimizin bir yerinde yeni şehir kurulacak çalışmayı başlattık. Bununla ilgili de binli sayılarla başlayıp en son 3 binlere kadar konutun yapılacağı çalışmayı TOKİ Başkanlığımızla beraber yapacağız. Çok önemli bir çalışma oldu. TOKİ’nin genişleme sahasının ve yine TOKİ’nin bölgesinde yapıyoruz. Toplamda 1200 metrekarelik bir alanı belirliyoruz. 450 bin metrekare de hazineye ait arazimiz var” dedi.

Niksar'da  Otomobilin TIR'a Arkadan Çarptığı Kazada 6 Kişi, Yaralandı Niksar'da Otomobilin TIR'a Arkadan Çarptığı Kazada 6 Kişi, Yaralandı

Hayata geçirilecek 10 proje için 300 milyonluk yatırım desteği aldıkları ifade eden Başkan  Eroğlu; “Turizme, tarihe, sokak sağlamlaştırmalarına, eski tarihi eserin ihyasına ve kale restorasyonuna dayalı çok önemli 10 projemiz vardı. Bu projelerimize de 300 milyon destek aldık. Bu çalışmalarımızın projesi bitenleri hemen sunduk. Bazılarının projeleri bizden bekleniyor. Onların da çalışmalarını başlatarak 10 projemize böyle büyük bir destek alarak şehrimiz için farklı bir temasımız oldu” diye konuştu.

Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)

Editör: Şaban Konyar