AK Parti'li Yılmaz: Onlar Kendi Delegelerinden De Almaları Gereken Oyu Alamadı AK Parti'li Yılmaz: Onlar Kendi Delegelerinden De Almaları Gereken Oyu Alamadı

Bakan Çavuşoğlu ve Lavrov'un açıklamalarından satır başları;

Bakan Çavuşoğlu: Bugün diğer bölgesel meseleleri de ele aldık, özellikle Suriye'yi konuştuk. Bir iki toplantıda meselelerin çözülemeyeceğini biliyoruz ama görüşmelerin devam etmesinde fayda var.

Bakan Çavuşoğlu: Azerbaycan İle Ermenistan arasında kalıcı barışın sağlanmasını arzu ediyoruz.

Bakan Çavuşoğlu: Bugün Afganistan'ı da değerlendirdik. Özellikle kadınlar konusunda aldıkları kararları kabul etmemiz mümkün değil.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Bugün Filistin meselesi de görüşüldü. Biz bir kez daha ilgili kararların uygulanması çağrısında bulunuyoruz. İki devlet olarak var oluşlarını devam ettirmeleri gerekiyor.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Ukrayna meselesini de ele aldık. Washington yapıcı olmayan siyaseti devam ettiriyor. Uluslararası alanda kendilerine rakip görmek istemiyorlar. Eşitlik prensibine aykırı davranıyorlar. Herkesin ABD çıkarlarına uymasını bekliyorlar.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov: Ukrayna tahılı imtiyazlı bir şekilde sevk ediliyor. İnsani yardıma muhtaç ülkeler bu tahılın sadece yüzde 3'ünü alabiliyor.