İlçe merkezine 25 kilometre mesafede bulunan bu gölet, çevresindeki çam ve meşe ormanlarıyla birlikte ziyaretçilerine dört mevsim boyunca doyumsuz manzaralar sunuyor.

Amasya’nın Taşova ilçesinde bulunan ve yöre halkının "saklı cennet" olarak adlandırdığı Borabay Gölü, her mevsim ziyaretçilerine büyüleyici manzaralar sunuyor. İlçe merkezine 25 kilometre mesafede yer alan bu doğal güzellik, çam ve meşe ormanlarıyla çevrili olup, doğaseverler için adeta bir cennet niteliğinde.

Borabay Gölü, turkuaz ve yeşilin en güzel tonlarını barındıran suyu ile görenleri kendine hayran bırakıyor. Göletin etrafını saran gür ormanların yansıması, doğa yürüyüşleri, kamp ve piknik gibi aktiviteler için ideal bir ortam sunuyor. Gölet, yılın her mevsiminde farklı bir güzelliğe bürünerek ziyaretçilerini cezbediyor.

Balıkçılıktan Kuş Gözlemciliğine: Her Zevke Hitap Eden Bir Cennet

Gölet, çok sayıda balık türüne ev sahipliği yaparak balıkçılar için cazip bir nokta olmasının yanı sıra, ormandan gelen kuş cıvıltılarıyla doğaseverleri ağırlıyor. Ziyaretçiler, göl kenarında piknik yaptıktan sonra, patika yollardan yürüyerek, ağaç yaprakları nedeniyle güneş ışığının neredeyse toprağa değmediği ormanı keşfetme fırsatı buluyorlar.

Borabay Gölü’nün Sağladığı Fırsatlar

Doğa Yürüyüşleri: Meşe, gürgen ve çam ağaçlarının oluşturduğu patikalarda yürüyüş yaparak doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Kamp: Gölet çevresinde kamp yaparak, doğayla iç içe bir gece geçirebilirsiniz.

Kontrolden Çıkan Motosiklet Kaza Yaptı Kontrolden Çıkan Motosiklet Kaza Yaptı

Piknik: Aileniz ve arkadaşlarınızla gölet kenarında piknik yaparak, huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Balıkçılık: Gölette balık tutarak, hem eğlenceli hem de dinlendirici bir aktivite yapabilirsiniz.

Kuş Gözlemciliği: Ormanın içindeki kuşları izleyerek, doğanın sesleriyle huzur bulabilirsiniz.

Muhabir: Murat Berber Kelkit Gazetesi (Özel)