Tokat’ın Almus ilçesinde bulunan Şendere mevkisindeki sol sahil grup yolu, heyelan riski altında. Ağır tonajlı araçların geçişi ve baharın gelmesiyle birlikte kaya parçaları yola düşüyor. Yetkililerin alternatif yolu daha kalıcı hale getirmesi bekleniyor.

Almus ilçesinde, Şendere mevkisindeki sol sahil grup yolu, heyelan tehlikesi altında. Bölgede yaşanan heyelanlar, vatandaşları endişelendiriyor.

Bir yol görseli olabilirAlmuslu Sebahattin Güleç, Facebook üzerinden yaptığı paylaşımda, yaşanan soruna dikkat çekti. Paylaşımda, "Azrail yolu diye tabir ettiğimiz Ağır tonajlı araçların titreşimi ve baharın gelmesiyle birlikte kaya parçaları yola düşüyor. Alternatif yolun kapanması, bizleri bu tehlikenin içine atmakta" ifadeleri yer aldı.

Vatandaşlar, yetkililerin alternatif yolu daha kalıcı hale getirmesini talep etti. Paylaşımda, "Sesimizi duyan yok mu?" sorusu da yer aldı.

Almus'taki bu bölge, uzun süredir heyelan riski altında. Ağır tonajlı araçların geçişi ve mevsimsel değişiklikler, kaya parçalarının yola düşmesine neden oluyor. Alternatif yolun daha güvenli ve kalıcı bir hale getirilmesi, bölge sakinlerinin en büyük beklentisi.

Tokat'ta, 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı Tokat'ta, 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Yetkililerin, vatandaşların güvenliği için acil önlemler alması ve kalıcı çözümler üretmesi bekleniyor.

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)