"İstanbul merkezli 11 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen "Mahzen-14" operasyonlarında elebaşılığını Onurcan Bildik'in yaptığı Organize Suç Örgütü çökertildi" diyerek duyurmuştu.

11 AYLIK TAKİBİN ARDINDAN OPERASYON YAPILDI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, karşılıklı ticaret yapan firmaların birbirlerine kargo üzerinden gönderdikleri çekleri çalarak bunları dolandırıcılık yapan bir çeteye yönelik operasyon başlatmıştı. Yaklaşık 11 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından 4 gün önce operasyon düzenlenmişti. Şüphelilerin yakalanması için harekete geçen ekipler, İstanbul merkezli, Ankara Gaziantep, İzmir, Hatay Aksaray, Batman, Balıkesir, Çanakkale, Mersin ve Tekirdağ'da belirlenen toplam 64 adrese yaptıkları baskında 2'si avukat 46 şüpheliyi gözaltına almıştı.

Cennet Gibi Bir Yayla: Çevreli Kasabası Çatak Yaylası Cennet Gibi Bir Yayla: Çevreli Kasabası Çatak Yaylası

ŞÜPHELİLERİN ARAÇLARINA VE TAŞINMAZLARINA EL KONULDU

Operasyon kapsamında Asayiş Şube Müdürlüğü, Suç Gelirleri ile Mücadele Büro Amirliği ekiplerince yapılan çalışmalarda 45 gerçek ve 61 tüzel şüphelinin 'Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama Suçuna' karıştıkları değerlendirildi. Bu kapsamda suç geliriyle elde edildiği değerlendirilen piyasa değeri yaklaşık 150 milyon lira olan 34 taşıt ile İstanbul'da 11 daire, 3 arsa, Edirne'de 2 daire, Çanakkale'de 5 arsa, Kocaeli'nde 1 arsa, İzmir'de 1 daire, Ankara'da 1 iş yeri ve Tekirdağ'da 1 daireye el konuldu.

Kaynak: DHA