Grup karşılaşmaları sonucusu birinci olan Uşak 1 Eylül Atlı Spor Kulübü, Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan 4 takımdan biri oldu. Grup maçlarını Kayseri'de takip eden Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu, "Bizim kültürümüzde at büyük bir öneme sahip. Biz de ecdadın bize bırakmış olduğu bu mirası çocuklarımıza taşıyarak geleceğe aktarmak için gayret ediyoruz" dedi. 2023 Hasan Sarol Sezonu Atlı Cirit 1'inci Lig D Grubu Müsabakaları’na Kayseri ev sahipliği yaptı. 2 şehirden, 4 takım ve 60 sporcunun katıldığı müsabakalar, Uşak 1 Eylül Atlı Spor Kulübü ile Erzurum Dadaş Atlı Spor Kulübü arasında oynanan karşılaşma ile sona erdi. Mücadelede Uşak temsilcisi 36 puan alarak galip gelerek, D Grubunu birinci bitirirken, Erzurum ekibi ise 6.5 puan alarak grubu 2'nci sırada tamamladı. Müsabakalar sonunda; üçüncü Akıncılar Atlı Spor Kulübü ve dördüncü de Eşme 3 Eylül Atlı Spor Kulübü oldu.

Abdullah Avcı: Orsic’in Burada Olması Bize Daha İyi Hissettiriyor Abdullah Avcı: Orsic’in Burada Olması Bize Daha İyi Hissettiriyor

"15 GÜN SONRA TÜRKİYE ŞAMPİYONASI OLACAK" 

Türkiye Geleneksel Atlı Spor Dalları Federasyonu Başkanı Zübeyir Bekiroğlu, DHA'ya yaptığı açıklamada, "Burada bir takımımız finale, bir takımımız da 2'nci Lig'e düşecek. Gayet zevkli maçlar geçiyor. Atlı cirit, bizim ata sporumuz, ecdat yadigarı sporumuz. 15 gün sonra Kayseri'de düzenlenen D grubu birincisinin de arasında olduğu 4 grubun birincisi Türkiye Şampiyonu olabilmek için mücadele edecek ve sezonu kapatmış olacağız. İnşallah, kazasız belasız bir şekilde müsabakaların tamamlanmasını istiyoruz" diye konuştu.