İddiası; Adli Ve İdari Soruşturma Başlatıldı İddiası; Adli Ve İdari Soruşturma Başlatıldı

Duruşmada savunma yapan Süleyman Demirel, “Burada bulunan herkes beni kullandı. Benden paraları aldılar daha sonra olayın tek suçlusu benmişim gibi yansıttılar. Herkes benden para aldı, ödeme yaptığım insanlar beni kullandı. Şimdi tek suçlu ve sorumlu ben oldum” dedi. İstanbul Bakırköy 27. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanıklar Süleyman Demirel ve Abbas Kırmızı tutuklu bulundukları cezaevinden getirildi. 12 tutuksuz sanık ve çok sayıda şikayetçi ve taraf avukatları da duruşma salonunda hazır bulundu.

“BENDEN PARALARI ALDILAR DAHA SONRA OLAYIN TEK SUÇLUSU BENMİŞİM GİBİ YANSITTILAR”

Süleyman Demirel savunmasında Levent Sırataş’ın eski eşi Emel Danış’ın olayların en başından beri her şeyden haberdar olduğunu söyleyerek “Ben bahis oynuyordum. Bunu Emel dahil herkes biliyor. Ben bu dosyada tefecilikle suçlanıyorum ama Emel bana kanser olduğunu söyleyip benden birçok kez para aldı. Benden aldığı parayı bir yıl sonra geri ödedi. Burada bulunan herkes beni kullandı. Benden paraları aldılar daha sonra olayın tek suçlusu benmişim gibi yansıttılar. Herkes benden para aldı, ödeme yaptığım insanlar beni kullandı. Şimdi tek suçlu ve sorumlu ben oldum. Bu olaylar yaşanırken Levent Sırataş beni Sarallar çetesine gidip şikâyet etti” dedi. Diğer sanıklar ise suçsuz olduklarını belirterek beraatlarını talep etti.

2 SANIĞA TUTUKLULUK DEVAM KARARI; DURUŞMA 5 HAZİRAN’A ERTELENDİ

Mahkeme sanıklar Süleyman Demirel ve Abbas Kırmızı’nın tutukluluk hallerinin devamına hükmetti. Dinlenmeyen sanık ile şikâyetçilerin ve tanıkların dinlenmesi için mahkeme duruşmayı 5 Haziran’a erteledi.

Kaynak: DHA