Burdur Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli  olan Müzeyyen Akpınar, 2015'ten beri iki dizindeki kıkırdak kaybına bağlı olarak eğrilikten yürüme güçlüğü çekiyordu. Hayatını kötü olması sebebiyle rahatsızlıktan dolayı Akpınar, ilgi duyduğu tenis sporunu öğrenemedi. Yaklaşık 3 ay öncesinden ameliyat olan Akpınar'a robot yardımlı total diz protezi tedavisi uygulandı. Tedavisi tamamlanan Akpınar, en çok yapmak istediği tenis sporunu öğrenmek için kursa gitti.

Filenin Efeleri Olimpiyat Elemeleri’ne Sırbistan Galibiyetiyle Başladı Filenin Efeleri Olimpiyat Elemeleri’ne Sırbistan Galibiyetiyle Başladı

Haftanın 2 günü Burdur Tenis İl Temsilcisi ve antrenör Hasan Korkmaz ile kortta tenis çalışan Akpınar, veteranlar turnuvasında madalya kazanmayı hedeflediğini söyledi. Akpınar, "Yıllardır tenis oynamayı heyecanla bekledim, sabırsızlıkla tenis sporunu  oynamak istedim. Sağlık problemlerim nedeniyle öğrenemedim. 3 ay önce ameliyat oldum. Dizlerime protez yapıldı. Kendimi, 'Ameliyattan sonra kendimi toparlayınca özlemlerimi gidereceğim, yapamadığım şeyleri, hayallerimi gerçekleştireceğim' diye motive olmuştum. Fizyoterapistimin belirlediği programla tenis eğitimine adım attım. Amacım veteranlar şampiyonasına katılmak. Bunun için çok çalışmam gerekiyordu. Bunu başaracağıma inanıyorum" ifadelerine yer verdi . Burdur Tenis İl Temsilcisi ve antrenör Hasan Korkmaz ise Akpınar'ın tenise ilgisi ve öğrenme çabasından dolayı hedefine ulaşacağına inandığını söyledi.