İlçe sahilinde düzenlemeler yapan belediye ekipleri merkez sahilde 6 dönümlük aile alanı oluşturdu. Şemsiye ve şezlongları yenileyerek nizami hale getiren belediye, kapsamlı temizlik yaptı. Aileler ve misafirler için de deneyimli personel görevlendirildi. Belediye Başkanı Erdinç Altıok, ilçeyi baştan sona değiştirmeye kararlı olduklarını vurguladı. Ayas Merkez Sahili’nin kötü görünümüne de son verdiklerini anlattı. Altıok, merkez sahilde oluşturduğu aile alanı ile ailelerin rahat bir tatil yapabilmelerine de olanak sağladıklarını ifade etti. Altıok, sahilde geniş kapsamlı temizlik yapan, kumların içindeki izmaritleri tek tek toplayan temizlik emekçilerine de teşekkür etti. 120 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde deniz kenarındaki tam 6 dönüm alanı aileler için özel alan yaptıklarını ifade eden Erdinç Altıok, “Genel Başkanımız Özgür Özel ve genel başkan yardımcılarımız, Adana milletvekillerimiz ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar’ın destekleriyle Yumurtalık’ı güneyin parlayan yıldızı yapmaya kararlıyız. Sahillerimiz çağdaş bir görünüme kavuştu. Daha çok işimiz var. Yepyeni projelerimizle halkımızın rahatlığı ve huzuru için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

‘BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ’

Yumurtalık Ayas Merkez Sahil’de 80 şemsiye ve 160 şezlongu ailelerin özel kullanımına tahsis ettiklerini vurgulayan Başkan Altıok, “Bu bölüm sadece ailelerin hizmetinde olacak. Kırılmış, yamulmuş, param parça durumda olan tüm şemsiye ve şezlongları yeniledik. Karmaşık ve farklı alanlarda bulunan şemsiyeleri nizami hale getirdik. Şemsiyeler arasına çöp bidonları yerleştirdik. Aile alanında bir kadın personelimiz gün boyu temizlikle görevlendirildi. Ayrıca ilçemizdeki sahillere gelen misafirlerimizi deneyimli ekibimizle, misafirperverlik örneği sergileyerek karşılıyoruz” diye konuştu.

SIRADA GENÇLİK KAMPI VE ZEYTİNBELİ PLAJI VAR

Süreyya Tabiat Parkı, 22 Temmuz’da Hizmete Giriyor Süreyya Tabiat Parkı, 22 Temmuz’da Hizmete Giriyor

Sahilde bugüne kadar neredeyse atıl durumda bırakılan bakımsız, kullanışsız duş alanlarını yenilediklerini dile getiren Başkan Altıok, “Daha önce sadece su borusundan oluşan duş alanlarını çelik konstrüksiyon ve seramik döşemeyle kapatıp modern hale getirdik. İnsan onuruna yakışmayan tuvaletleri tamamen yeniledik. Plajımızı uluslararası bir görünüme ve örnek bir halk plajına çevireceğiz. Soyunma odaları da komple yenilenecek. Yine sahile yakışır büfeler, stantlar tasarlıyoruz. Çok yakında onlar da halkımızın hizmetine girecek. Ayas merkez sahil tamamlandıktan sonra aynı güzellikleri Gençlik Kampımızda ve Zeytinbeli Plajımızda da hayata geçireceğiz. Hedefimiz mükemmel denizi ve eşsiz kumsalı olan Yumurtalık sahillerini ilçemize, Adanamıza ve ülkemize yakışır bir hale getirmek. Ayrıca yerli ve yabancı turist sayısını arttırarak hem belediyemizin hem de ilçemizin gelirini de artıracağız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA