Edirne'nin Bulgaristan'a sınır köyleri kar ile beyaza büründü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyarısının ardından Trakya'nın yüksek kesimlerinde hafif kar yağışı etkili oldu. Edirne'nin Lalapaşa ilçesinin Bulgaristan sınırındaki köyler, kar yağışı nedeniyle beyaza büründü. Kuraklığın hakim olduğu bölgede, kar yağışı üreticileri sevindirdi. Kırklareli'nin Kofçaz, Demirköy ile Bulgaristan'a açılan Dereköy Sınır Kapısı kesiminde de kar etkili oldu. Karayolları ekipleri, özellikle Bulgaristan'a açılan Dereköy kara yolu üzerinde önlem alıp, tuzlama çalışması yaptı. Tekirdağ'da ise Ganos Dağı'nın yüksek kesimleri, kar yağışı nedeniyle beyaza bürüdü. Bölgenin yüksek kesimlerinde kar etkili olurken, Trakya soğuk havanın da etkisi altına girdi. Hava sıcaklığı Kırklareli'de 2, Edirne ve Tekirdağ'da da 4 dereceye düştü.

ŞİDDETLİ LODOSTA TEKNELER SÜRÜKLENDİ

Trakya'nın yüksek kesimlerini kar yağışı beyaza bürürken, Edirne'nin Saros Körfezi kıyısındaki Enez ilçesinde şiddetli lodos etkili oldu. Sabaha karşı hızı zaman zaman 100 kilometreyi bulan lodos, Enez Balıkçı Barınağı'ndaki tekneleri sürükledi. Denizin taşması nedeniyle kıyıya sürüklenen bazı teknelerde hasar meydana geldi. Teknelerin yanı sıra balıkçıların avcılıkta kullandığı malzemeler de kullanılamaz hale geldi. Balıkçılar, kıyıya sürüklenen tekneleri onarmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Eniştesini Vurup, Otomobil İle Üzerinden Geçen Şüpheli Adliyede Eniştesini Vurup, Otomobil İle Üzerinden Geçen Şüpheli Adliyede

Editör: HABER MERKEZİ