İstanbul'da alınan bayram tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Gül "Kurban Bayramının huzur ve güven içerisinde geçmesi için İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde bir dizi tedbirler aldık. Hiç şüphesiz her bayramda olduğu gibi en önemli önceliğimiz trafik kazalarının olabildiğince azaltılması hatta mümkünse hiç olmaması. Hiçbir vatandaşımızın tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz. Bunun için de kurallara uyulması, yollara yorgun çıkılmaması, trafik tedbirlerine uyulması kazaları ortadan kaldıracaktır" dedi. İstanbul Valisi Davut Gül, Kurban Bayramı öncesinde 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda uygulama noktasında trafik denetimine katıldı; vatandaşlarla bayramlaştı. Vali Davut Gül'e İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Yusuf Kenan Topcu, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu ve İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş eşlik etti. İstanbul'da 9 günlük bayram tatili süresi boyunca, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı 284 bin 328 personel, İl Jandarma Komutanlığına bağlı 10 bin 826 personel ve Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 370 personel görev yapacak.

"ÖNCELİĞİMİZ CAN VE MAL KAYIPLARININ ORTADAN KALDIRILMASI"

Bakan Kurum: Yıl Sonuna Kadar En Az 200 Bin Konutu 11 İlde Teslim Edeceğiz Bakan Kurum: Yıl Sonuna Kadar En Az 200 Bin Konutu 11 İlde Teslim Edeceğiz

İstanbul Valisi Davut Gül İstanbul genelinde Kurban Bayramı boyunca alınan tedbirlerle ilgilli konuştu. Gül, "15 Temmuz Demokrasi Otogarındayız. Kurban Bayramı arefesinde gerek bayramın 9 güne çıkması, gerekse de okulların yarın tatil olmasıyla birlikte çok sayıda vatandaşımız ülkemizin değişik yerlerine yolculuk yapıyorlar. Emniyetimizi Jandarmamız Sahil Güvenliğimiz, Kurban Bayramının huzur ve güven içerisinde geçmesi için İçişleri Bakanlığımızın koordinesinde bir dizi tedbirler aldık. Hiç şüphesiz her bayramda olduğu gibi en önemli önceliğimiz trafik kazalarının olabildiğince azaltılması hatta mümkünse hiç olmaması ve can ve mal kayıplarının ortadan kaldırılması. Hiçbir vatandaşımızın tırnağına zarar gelmesini istemiyoruz. Bunun için de kurallara uyulması, yollara yorgun çıkılmaması, trafik tedbirlerine uyulması kazaları ortadan kaldıracaktır. Hem İstanbul içerisinde hem de çıkışlarında başta birebir trafik tedbirleri olmak üzere, Elektronik Denetleme Sistemleri ve radarlarımız bayram süresince açık olmaya devam edecek ve bu denetimleri yapacak. Emniyet Müdürlüğümüzün Jandarma Komuıtanlığımızın bütün personelleri bayram süresince asayiş trafik gibi konularda görevinin başında olacaklar. İnşallah vatandaşlarımızın da bizlere yardımıyla bayramı huzur içerisinde geçireceğiz" ifadelerini kullandı.

Kaynak: DHA