Ümraniye’deki Bilge Soyak İlkokulu’nda mühendislik ve tasarım atölyelerinde bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında bilgili ve donanımlı bireyler yetiştiriliyor. Mühendislik ve Tasarım dersi, ilkokul öğrencilerine 21'inci Yüzyıl becerilerini kazandırmayı ve onları çevresel problemlere duyarlı, meraklı, araştırmacı, sorgulayıcı ve üretken bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlıyor. İlkokul seviyesinde yıl boyunca "Makinalar ve Enerji", "Sürdürülebilir Akıllı Şehirler", "Doğal Afetler" ve "Geleceğin Teknolojileri: Uzay ve Havacılık" olmak üzere dört ana tema üzerinden çalışılıyor. Her tema; keşif, tasarım, inşa ve test paylaşım aşamalarından oluşuyor.

ÖĞRENCİLER PROBLEM ÇÖZME, ELEŞTİREL DÜŞÜNME VE TAKIM ÇALIŞMASI GİBİ BECERİLERİNİ GELİŞTİRİYOR

Öğrenciler işlenen temadaki problem durumunu fark etmek için keşif, çözüm yolları bulmak için tasarım ve inşa, sonuçları gözlemlemek için test ve paylaşım aşamalarından geçiyor. Bu yaklaşım, öğrencilerin sadece teorik bilgi edinmelerini değil, aynı zamanda problem çözme, eleştirel düşünme ve takım çalışması gibi becerilerini de geliştirmelerini sağlıyor.

LGS Tercih Döneminin Sona Ermesine Sayılı Günler Kala Uzmanlar Uyardı: Doğru Lise Seçimi Çok Önemli LGS Tercih Döneminin Sona Ermesine Sayılı Günler Kala Uzmanlar Uyardı: Doğru Lise Seçimi Çok Önemli

Kaynak: DHA