“Bir Yaz Bin Gelecek” temasıyla 20.06.2022 - 07.08.2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek yaz okulunun kayıtları ise 20 Haziran 2022 Pazartesi gününe kadar Erbaa ilçe temsilciliğinde kabul edilecek. Ayrıca www.tugva.org dan da başvuru yapabilecekler. 

Otobüs Kazasında Ölen Annesinin Cenazesine Boyunluk ve Kolu Alçıda Katıldı Otobüs Kazasında Ölen Annesinin Cenazesine Boyunluk ve Kolu Alçıda Katıldı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Erbaa ilçe Temsilcisi  Mesut Kaya yaptığı açıklamada; 

‘’Bu sene Erbaa’da ikincisini düzenleyeceğimiz yaz okulunun heyecanını yaşıyoruz. Geçen sene 260 öğrencimizin katıldığı kursumuza inşallah bu sene 500 öğrenci kardeşimizle başlayacağız. Yaz Okulu programına İlkokul 4. sınıf mezunları ile Ortaokul 5. 6. 7. 8. sınıf ve mezunları katılabilecek.  

Günlük 40’ar dakikalık 6 ders şeklinde programlanan yaz okulunda ortaokullu gençler, hem Kur’an-ı Kerim’i kendi seviyelerine uygun olarak belirlenen sınıflarda güzel okumayı öğrenecek hem de temel dini bilgiler dersi ile dinlerini daha iyi öğrenme fırsatı bulacak. Ayrıca gençler, siyer dersleri ile örnek Müslüman karakterini Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in hayatından örneklerle öğrenebilecek. 

Yaz Okulu Projesi kapsamında ortaokullu öğrenciler; kendileri için hazırlanan, beğeni ve ilgilerine göre katılabilecekleri birbirinden eğlenceli birçok etkinliği de bu programda bulabilecek.  Futbol, basketbol, voleybol, dart, badminton, mangala, satranç, geleneksel sporlar, çeşitli geziler vb. etkinliklerle eğlenceli bir yaz tatili geçirecekler. Yüzme, piknik, langırt, binicilik ve doğa kampı gibi çeşitli sürpriz aktivitelerle de Yaz Okulunda gençleri bekliyor. Ayrıca gençler yaz okulu boyunca düzenlenecek çeşitli yarışmalarda hediyeler kazanma şansı yakalayacak“ dedi.