Ülkemizde ve Dünyanın dört bir yanında gayret gösteren Türkiye Diyanet Vakfı, yeryüzünde iyiliğin hakim olması için çalışıyor. Bu doğrultuda İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Şubesince  Tokat Yeraltı Çarşısı üstü ve Novada AVM önünde standlar açıldı.
Açılan standlar da şehrimiz, ülkemiz ve dünyadaki ihtiyaç sahiplerinin elinden tutmak, onların yalnız olmadığını hissettirmek için zekât, fitre ve diğer bağışlar kabul ediliyor.
Standlar hakkında bilgi veren İl Müftüsü Esat Yapıcı “İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Tokat Şubesi olarak her sene olduğu gibi bu yılda Ramazan ayı boyunca TDV zekât, fitre ve bağış standımızı kurduk. Türkiye Diyanet Vakfımız Dünya’nın dört bir tarafında ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olduğu yardımların bir parçası olarak şu anda Türkiye’mizin bütün illerinde olmak üzere Tokat’ımızda da vatandaşlarımızın, kardeşlerimizin zekât, fitre ve bağışlarını emin ellerle alıp ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Şu anda Tokat merkezde Yeraltı Çarşısı üstü ve Novada AVM önünde açılan standlarımız Arefe gününe kadar açık kalacak. Diyanet İşleri Başkanlığımız 2024 yılı Fitre miktarını 130 TL olarak belirlemiştir. Vatandaşlarımızın TDV Tokat Şubemiz tarafından açılan standlara zekât, fitre ve diğer bağışlarını bekliyoruz” dedi.
Fitre ve zekat bağışlarını telefona “2177” yazarak SMS yolu ile, TDV sitesindeki online bağış sisteminden ve 0312 416 90 00 çağrı merkezi sistemi ile de bağış yapılabilecek.

Tokat Belediye Plevnespor Deplasmanda Berabere Kaldı Tokat Belediye Plevnespor Deplasmanda Berabere Kaldı

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)