23 Nisan Ulusal Egemenlik Coşkusu Almus'ta Yaşandı 23 Nisan Ulusal Egemenlik Coşkusu Almus'ta Yaşandı

Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, İl Müftüsü Esat Yapıcı, Amasya İl Müftüsü Durmuş Ayvaz, Sivas İl Müftüsü Ahmet Celalettin Altunkaya ve İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kır'ın da katıldığı programda, farklı kültürlerden gelen öğrenciler Ramazan ayının manevi atmosferini paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Vali Numan Hatipoğlu, yaptığı konuşmada öğrencilere hitaben, "Allah tuttuğunuz oruçları kabul eylesin. Tokat’ta  eğitim gören ve dünyanın farklı ülkelerinden gelen siz değerli kardeşlerimiz, eğitiminizi tamamlayıp buradan gittiğiniz zaman kurduğunuz bu dostluklarla kardeşlik köprüleri kuracaksınız. Farklı kültürleri ve inançları birbirimize saygıyla anlamak ve hoşgörüyle yaklaşmak, bu coğrafyanın insanlarına has bir fazilettir. Bu güzel atmosferi oluşturan Alipaşa Camii görevlilerimize de teşekkür ediyorum" dedi.
İl Müftüsü Esat Yapıcı da iftara katılan öğrencilere ve programı tertip eden Alipaşa Camii görevilerine ve Din Hizmeti Uzmanlarına teşekkür etti.
İftar programına katılan öğrenciler ise, böyle güzel ve anlamlı bir günde bir araya gelmenin mutluluğunu dile getirerek emeği geçenlere teşekkürlerini ilettiler. Akşam namazının eda edilmesinin ardından program sona erdi.

Muhabir: Sabriye Er Kelkit Gazetesi (Özel)